creativity1

نمونه‌هایی از کاربرد تفکر انتقادی در کلاس

یکی از مهمترین مولفه‌ها در نوشتن طرح درسی، تشویق زبان آموز به فکر کردن است. در این مقاله چند نمونه خوب در چند سطح مختلف مطرح شده که می‌تواند به معلمان زبان هنگام طراحی برنامه کلاس ایده بدهد تا اطلاعات را طی فرآیندی که فکر زبان آموز درگیر است ارائه کنند. علاوه بر تفکر انتقادی، تفکر خلاق را هم تقویت کند.

ccq

استفاده کاربردی از ccq در کلاس درس

به عنوان یک معلم پس از تدریس، چطور بفهمیم که زبان‌آموزان کاملاً موضوع را متوجه شده‌اند؟  concept checking questions یا به اختصار ccq سوالاتی هستند که در این زمینه به ما کمک می‌کنند. مثلاً در انتهای درس “be going to” از زبان‌آموزان نپرسیم: «آیا فهمیدید که چطور از “be going to” برای برنامه‌های آینده استفاده…

problem

چند تمرین کاربردی برای تقویت مهارت «حل مسئله»

به عنوان یک معلم همیشه فکر می‌کردم که چطور می‌توانم نه تنها به بهتر شدن زبان انگلیسی زبان‌آموزان کمک کنم، بلکه در زندگی آنها نیز اندکی کمک کننده‌ باشم. به نظر می‌رسد تقویت مهارت حل مسئله از جمله مورادی است که می‌تواند به زبان‌آموزان در زمان کنونی و مهمتر از آن در آینده کمک کند. در این مقاله چند تمرین کاربردی مهارت حل مسئله جمع آوری شده است. بهبود این مهارت سبب می‌شود که با ذهنی بازتر و به روزتر مشکلات را بررسی کنیم و ریشه آنها را پیدا کنیم.

cover

13 راهکار ساده برای کاهش استرس

یکی از چالش‌های روحی رایج در سراسر جهان، استرس و اضطراب است و به احتمال زیاد هر زبان آموزی روزی با آن مواجه خواهد شد. در مقاله این هفته به راهکارهای کاربردی جهت کاهش سطح استرس پرداخته‌ایم، همراه ما باشید.

تفکر انتقادی: از اهمیت تا اجرا

وظیفه هر معلم، تنها به تدریس موضوعات درسی محدود نمی‌شود و از مهم‌ترین وظایف او پرورش ذهن شاگردان است. معلم زبان خارجی نیز لازم است در کنار مطالب کلاسی به زبان‌ آموز خود کمک کند که نقادانه فکر کند و پس از طرح هر نظر، به دور از تعصب آن را بررسی کرده و سپس بپذیرد یا رد کند. در نتیجه در جامعه شهروندانی منتقد خواهیم داشت که می توانند به شکل مستقل فکر کنند و تصمیم بگیرند.

pronunciation

3 تمرین کاربردی تلفظ در کلاس زبان حضوری

اغلب کتاب های درسی بخشی را به تلفظ اختصاص می‌دهند اما در کنار تدریس این مطلب، معلم نیز می تواند فعالیت هایی به آن بیفزاید تا زبان آموز کاملا این مطلب را درک کند. در این مقاله سه نمونه از این فعالیت ها ارائه شده است.

creative teacher1

هشت مرحله برای اینکه یک معلم خلاق باشیم

از جمله ویژگی‌های بارز یک معلم نمونه، خلاقیت است. یک معلم خلاق همواره در حال یادگیری و ارزیابی خود است. کلاس او برای زبان‌آموزان کاراتر و جالب‌تر است. در این مقاله هشت مرحله که یک معلم لازم است در جهت خلاق بودن طی کند را بررسی کرده ایم.

cover

5 راهکار برای پیدا کردن پارتنر زبانی

تمرین کردن در فرآیند یادگیری زبان اهمیت زیادی دارد و برای تمرین مهارت speaking نیاز به پاتنر زبانی خواهید داشت اما ممکن است نحوه پیدا کردن پارتنر به یک چالش برای شما تبدیل شود.
در مقاله این هفته ۵ راهکار به شما معرفی کرده‌ایم، همراه ما باشید.

teacher mistakes

11 اشتباه رایج معلم‌ها در کلاس زبان

من به عنوان یک معلم زبان، آیا در کلاس و در حین تدریس اشتباهاتی مرتکب می‌شوم؟ این سوالی است که هر معلم زبان لازم است از خود بپرسد. در این مقاله پرتکرارترین اشتباهات معلمان زبان گردآوری و مورد بررسی قرار گرفته شده است.

۷ زبانی که بر آینده شغلی شما موثر هستند

زمانیکه یک نفر تمایل به انجام مهاجرت َشغلی یا تحصیلی دارد، اولین دغدغه او انتخاب زبان دوم برای یادگیری و نحوه اثرگذاری آن بر آینده شغلی خواهد بود.
با مقاله این هفته همراه باشید تا ۷ زبانی را که بر آینده شغلی شما موثر هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

learner agency

خودکفایی زبان آموز

معلم تا چه حد باید پیگیر انجام تکالیف توسط زبان‌آموز باشد؟ چطور می‌توان زبان‌آموزانی خودکفا داشت تا خودشان مشتاقانه در پروسه یادگیری پیش بروند و معلم تنها راهنمای آنها باشد؟ آموزش زبان فقط آموزش مجموعه‌ای از گرامرها و لغت نیست. یک معلم زبان می‌تواند به زبان آموز کمک کند هنگام یادگیری دید وسیع‌تری داشته باشد و بیشتر درگیر زبان باشد. در این صورت یادگیری لذت بخش‌تر خواهد بود و مطالعه زبان برای زبان آموز چیزی بیش از یک تکلیف در نظر گرفته می‌شود.